چرخ دستی حمل بار

بهترین چرخ دستی حمل یخچال + چرخ دستی حمل یخچال از پله

این سوال ممکن است برای شما پیش آمده باشد که در اثاث کشی چگونه باید لوازم سنگین مانند یخچال را جابه‌جا کرد؟ یا چه کارهایی در هنگام جابه‌جایی لوازم سنگین باید انجام دهیم؟ و یا اینکه چه وسیله ای امکان جابجایی ایمن تر و راحت تر را برای ما فراهم می‌کند؟ در ادامه مقاله به بررسی نحوه جابه‌جا کردن یخچال و مشکلات رایج حمل آن می‌پردازیم.

بهترین روش حمل یخچال

حمل یخچال

برای حمل یک یخچال به درستی و بدون آسیب رساندن به آن می‌توانید راهنمایی‌های زیر را دنبال کنید:

 • آماده سازی: قبل از حمل یخچال، باید آن را خالی کنید و تمام غذاها و مواد درون آن را بیرون بیاورید. هرگونه برفک و یخ زدگی را باید قبل از جابه‌جاکردن از بین برد. تمام تزیینات روی درب آن را بردارید. همچنین بررسی کنید که آیا یخچال دارای اشیای شیشه‌ای ضعیفی است که قبل از حمل نیاز به جدا کردن آنها دارد. حداقل باید سه ساعت قبل از زمان جابجایی یخچال را از برق کشیده تا خنک شود.
 • قفل کردن درب و بسته بندی صحیح آن: قفل کردن درب یخچال باعث جلوگیری از باز شدن آن در طول حمل می‌شود. اطمینان حاصل کنید که درب یخچال به درستی قفل شده است، همچین بسته بندی اصولی آن از خطراتی که در طی جابه‌جایی ممکن است رخ دهد می کاهد. البته اگر بسته بندی ابتدایی آن را باز نکرده‌اید نیازی به انجام این کارها ندارید.
  اگر امکان جداسازی درب آن وجود دارد بهتر است درب آن برداشته شود که علاوه بر اینکه از آسیب رسیدن به آن جلوگیری میکند، حمل یخچال را راحت تر می کند.
 • استفاده از البسه مناسب: برای حمل و جابجایی یخچال از لباس‌های مناسب (مانند دستکش‌های حمل و جابجایی) استفاده کنید تا هم دستان شما محافظت شود و هم یخچال از خطر خدشه دیدگی در حین جابجایی محافظت شود.
  نحوه‌ی قرار گیری کابل برق: کابل برق را باید از پریز جدا کنید و برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آن در حین جا‌به‌جایی، سیم را به پشت یخچال بچسبانید.
 • رعایت شیب و سطح: در هنگام حمل یخچال، مطمئن شوید که سطح جابجایی صاف و پایدار است، همچنین تمام شیب‌ها و پلکان‌ها را با احتیاط عبور کنید تا جلوی لغزش یخچال را بگیرید.
 • پوزیشن مناسب حمل یخچال: یخچال باید به صورت ایستاده حمل شود زیرا گاز داخل آن یعنی فریون حساس است و به همین دلیل یخچال باید به صورت عمودی حمل شود و زیاد حرکت نکند. نحوه صحیح حمل یخچال این است که از چرخ دستی استفاده کنید زیرا امکان حمل یخچال از شیب کامیون و پله را راحت تر می کند.
 • استفاده از وسایل جابه‌جایی مانند چرخ دستی ها: وزن این وسایل بسیار کم است و حمل وسیله‌ای بزرگ مانند یخچال را آسان تر و ایمن تر می کند و از خطراتی که کمر و ستون مهره ها را در هنگام بلند کردن اشیاء سنگین تهدید می‌کند
  جلوگیری‌ می‌کند،همچنین این وسیله آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کند و باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

نکات مهم در جابجایی یخچال

بهترین روش حمل یخچال

چون یخچال‌ها به خودی خود دستگاه‌های سنگین با ابعاد بزرگ هستند جابجایی آن سخت‌تر می‌باشد و مطابق راهنمایی که گفته شد، تمام مواد غذایی و قفسه های آن را خارج کرده وآن را به صورت صحیح بسته‌بندی کنیم.
برای جابجایی ایمن‌تر و راحتتر یخچال بهتر است از چرخ دستی ها استفاده کنیم که جابجایی به صورت عمودی را راحت‌تر امکان‌پذیر می‌کند و چنانچه یخچال در طی جابجایی افقی شد، باعث خروج مایع از لوله های کمپرسور از درون یخچال می‌شود و این اقدام ممکن است باعث سوختن یخچال شود.
از مزیت های دیگر استفاده از این چرخ‌ها می‌توان به کاهش برخورد بدنه آن و در نتیجه کاهش آسیب دیدگی اشاره کرد
برای حمل یخچال نیاز به دونفر مجرب می باشد و تعداد این افراد هنگام جابه‌جایی در پله و انتقال این وسیله به ماشین به سه الی چهار نفر میرسد، در حالی که استفاده از چرخ دستی ها با توجه به اینکه وزن بیشتری از یخچال را حمل میکنند به نیروی انسانی کمتر جهت جابجا کردن نیاز است و تنها یک نفر برای جابه‌جا جا کردن کافی می باشد، که علاوه بر سهولت کار باعث می شود که افراد صدمه جسمی کمتری ببینند و احتمال آسیب به یخچال را کاهش می دهد.

چرخ دستی برای حمل یخچال

چرخ دستی‌ حمل بار ابزارهایی هستند که برای جابجایی اشیاء سنگین یا بارهای زیاد به کار می‌روند. این چرخ‌ها در انواع مختلفی طراحی شده‌اند، که هرکدام دارای ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود هستند. برخی از انواع رایج چرخ دستی عبارتند از:

چرخ دستی پله رو

چرخ دستی پله رو برای حمل یخچال

این نوع چرخ دستی برای حمل و جابجایی بارها در بالای پله‌ها استفاده می‌شود، آنها دارای یک صفحه قابل تنظیم هستند که بار را بر روی آن قرار می‌دهید و با کشیدن یا فشار دادن دسته، بار را بالا یا پایین پله‌ها به واسطه مجموعه ای از چرخ ها که پشت سر هم حرکت می کنند، جا به جا میکنید. مزیت دیگر این وسیله می توان به توانایی آن در حمل لوازم سنگین اشاره کرد.

برای سفارش انواع متنوع چرخ دستی پله رو، میتوانید به صفحه این دسته بندی مراجعه فرمائید.

چرخ دستی با قابلیت تنظیم دسته

چرخ دستی با قابلیت تنظیم ارتفاع برای حمل یخچال

این چرخ دستی ها از آن دست از محصولات پر کاربرد هستند که مانند سایر محصولات عمل می کنند با این تفاوت که چون قابلیت تنظیم دسته را دارند شما با هر قد و اندازه ای که باشید می توانید از آنها استفاده کنید. برای جابه‌جایی یخچال شما باید از سایز بلند این محصول استفاده کنید زیرا که دارای تکیه گاه مناسب بوده و سطح بیشتری از یخچال می تواند حین حمل به دسته تکیه داشته باشد.

چرخ دستی تاشو

چرخ دستی تاشو برای حمل یخچال

این مدل از چرخ دستی مدل مناسبی برای افرادی است که در آپارتمان زندگی کرده یا فضای کمتری دارند ،زیرا به راحتی و در صورت عدم نیاز تا شده و حتی می توان آنها را در زیر تخت نگه داری کرد. اخیرا چرخ دستی تاشو به علت فضای کمتری که اشغال می کنند طرفداران بیشتری دارند.

همچنین برخی از چرخ‌های دستی ها دارای ویژگی‌های دیگری نیز هستند که با توجه به کاربردی که برای شما خواهند داشت باید انتخاب شوند مثلا در ابتدا باید نوع و وزن وسیله ای که قصد جابجایی آن را دارید مشخص کنید، سپس مسیر راه را که هموار است یا داری پله است ،جنس چرخ دستی ها که بهتر است از مواد مقاوم در برابر ضربه ساخته شده باشد و خیلی ویژگی‌های دیگر که با توجه به نوع عملی که قصد دارید انجام دهید، می‌توانید چرخ دستی مناسب را انتخاب کنید.

کدام چرخ دستی برای حمل یخچال ساید بای ساید مناسب است؟

به طور کلی برای انتخاب چرخ دستی ابتدا باید به کاربردی که برای شما دارد و وزن آنچه را که می خواهید جابه جا کنید توجه داشته باشید. برای حمل لوازم سنگینی مانند یخچال ساید بای ساید که وزن آن به 400 کیلو گرم می رسد، مخصوصا در مسیر های دارای پله، استفاده از چرخ دستی سایز بلند پله رو مناسب تر می باشد. همچنین بهتر است قبل از حرکت دادن یخچال ساید بای ساید درهای آن را با پیچ گوشتی جدا کنیم تا هم وزن آن کمتر شود و هم درها آسیب نبیند. از این چرخ دستی می توان در حمل سایر لوازم خانگی در اسباب کشی ها و مواد عمده فروشی ها و… استفاده کرد.

لیست بهترین مراکز حمل یخچال

لیست مراکز باربری

برای استفاده از امکانات این شرکت‌ها در شهر تهران، کافیست با تلفن‌های زیر تماس گرفته تا در کمترین زمان خدمات را برای شما ارائه دهند:

 • باربری شمال تهران – شماره تماس:09104507202
 • باربری غرب تهران – شماره تماس:02144965061
 • باربری مرکز تهران – شماره تماس:09104507202
 • باربری شرق تهران – شماره تماس:09109191397
 • باربری ظریف بار– شماره تماس: 1500

قیمت ارسال چرخ دستی حمل یخچال چقدر است؟

ارسال این محصول به تهران کاملاً رایگان بوده و هزینه‌ای ندارد. سایر شهرها مطابق نرخ باربری محاسبه می‌شود که برای محاسبه دقیق آن می‌توانید به سایت ترابار مراجعه نمایید.

بهترین تولید کننده چرخ حمل دستی

یکتاصنعت ترشیز

برای خرید بهترین چرخ دستی لازم است که به معیارهایی توجه کنیم، پیشنهاد ما خرید از شرکت یکتا صنعت است. با خرید این محصول از بهترین برندها دیگر خیالتان از کیفیت این محصول آسوده خواهد بود.

معیارهایی که شرکت یکتا صنعت ترشیز برای چرخ دستی در نظر گرفته است:

 • چرخ دستی‌ها از مواد با کیفیت و مقاوم ساخته شده تا بتواند در طول زمان استحکام خودش را حفظ کند.
 • قادر به حمل کالاهای سنگین و همچنین مقاوم در مقابل آفتاب و باران است.
 • این چرخ به گونه‌ای است که راحتی و سهولت استفاده را به کاربر می‌دهد همچنین اندازه و ابعاد چرخ باید مناسب برای استفاده در فضای محدود باشد.
 • وزن آن باید به گونه‌ای باشد که بتوان آن را به راحتی حمل و جابجا کرد ، وزن سبک می‌تواند استفاده از چرخ را راحت‌تر کند اما به طور همزمان باید استحکام کافی داشته باشد.
 • هزینه منصفانه‌ای که با توجه به کیفیت و ویژگی‌های آن دارد و همچنین قابلیت نقد شوندگی آن که باعث قابل تعمیر شدن آن در صورت بروز خرابی می‌شود و می توان دوباره از آن استفاده کرد.
 • این محصول باعث کاهش صدمه جسمی و جلوگیری از کمردرد شده و به نیروی انسانی کمتری حین حمل لازم می باشد همچنین از آسیب به یخچال جلوگیری میکند و فایده دیگری آن کاهش زمان و افزایش سرعت عمل می باشد.

برای سفارش این محصول میتوانید به صفحه فروشگاه شرکت یکتاصنعت مراجعه کنید و یا با شماره 09010204099 تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *